ja_mageia

Home Ciekawostki z biura Kolory w biurze - Część 3
Kolory w biurze - Część 3
środa, 28 kwietnia 2010 14:14

Kolory w biznesie

 

Kolory mają również ogromne znaczenie podczas spotkań biznesowych.

Sprawdźmy więc, jaki komunikat będziemy przekazywać rozmówcy stosując w strojach służbowych i dodatkach określone barwy.

 

 

Biały - materiały białe są świetliste, to prawdziwa elegancja i dobry styl. Kolor ten symbolizuje czystość, lekkość, porządek, doskonałość.

Zielony - podkreśla wygląd naturalny, nieco sportowy. W zależności od odcienia, można w nim wyglądać młodo, sportowo, niezależnie. Zieleń promieniuje sympatią i ciepłem. Kolor ten symbolizuje odprężenie, równowagę, nadzieję, wytrwałość. Łagodzi emocje podczas negocjacji handlowych.

Niebieski - kolor ten symbolizuje spokój, zadowolenie, powagę, zaufanie. Często jest używany w uniformach bankowych, a także przy kreowaniu wizerunku prezenterów wiadomości informacyjnych. Odcienie ciemnoniebieskie promieniują autorytetem i elegancją, działają uspokajająco (podobnie jak niebieskie tła na fotografiach). Nieco jaśniejszy odcień nadaje się na stroje bardziej sportowe.

Czerwony - szczególnie przyciąga wzrok widza, dlatego najlepiej sprawdza się w gustownych dodatkach do stroju (np. krawat), a nie w elementach ubioru. Kolor ten symbolizuje temperament, sprawia wrażenie pewności siebie. Może jednak powodować odczucie agresji i dominacji. Ciemne odcienie są bardziej klasyczne, jasne wyrażają dynamiczną i nowoczesna elegancję.

Brązowy – to kolor naturalny i elegancki, wywołuje odczucie spokoju i bezpieczeństwa. Ciemny odcień może być alternatywą dla czarnego. Bardzo dobrze podkreśla klasyczny typ urody.

Szary – to kolor ponadczasowy, bardzo dobra alternatywa dla czarnego, polecany przy stylu dyskretnie sportowym. W spotkaniach biznesowych kolor ten symbolizuje dystans, ale również dyplomację i chęć pozostania z boku.

Czarny - sprawia wrażenie elegancji i odświętności. Dodaje autorytetu. W wizerunku zewnętrznym lepiej go jednak unikać i wybierać alternatywy czarnego: brązowy, granatowy, szary.

 

Kolory naszego nastroju

 

Nasze samopoczucie każdego dnia jest inne. Kolor, jaki przychodzi nam na myśl, gdy zamkniemy oczy i skupimy się na chwilę oddaje przeważnie dość dokładnie nasz nastrój w danym momencie. Czasem będzie to biały, kiedy indziej żółty czy zielony.

Takim testem warto zaczynać każdy nowy dzień w biurze – będzie to okazja do wglądu w siebie oraz do wyciszenia się przed rozpoczęciem pracy. Kolor naszego nastroju podpowie nam natomiast, co będzie dziś naszym mocnym punktem, a na co powinniśmy uważać, żeby np. uniknąć konfliktu z kolegami w pracy.

 

Oto, co mówią kolory o naszym samopoczuciu:

 

Biały 

Jasność umysłu, czystość myśli, doskonałość - takimi słowami można dzisiaj określić nasz nastrój. Jesteśmy w doskonałej kondycji psychicznej, mamy dobry nastrój, nie targają nami skrajne emocje, osiągnęliśmy równowagę. Nasze myśli są klarowne, łatwo jest nam się skupić i łatwo podejmować decyzje wymagające dużego wyważenia argumentów.

 

Żółty jasny

Czujemy się świetnie a w głowie pełno świeżych pomysłów. Skorzystajmy z pozytywnego nastawienia do życia i zrealizujmy kilka z nich. Zaowocuje to z pewnością wielką radością i poczuciem zadowolenia. Skoncentrujmy się na pozytywnych cechach świata wokół nas i odrzućmy to, co złe, brudne i zepsute.

 

Żółty nasycony

Mamy pozytywne nastawienie do życia, jesteśmy pełni energii i radości. Czujemy, że możemy wykorzystać nawet 110% swojego intelektu. To dobry moment do podejmowania nowych wyzwań, jesteśmy pełni ufności w swoje siły. Nie zastanawiajmy się zbyt długo - po prostu trzeba działać, a na pozytywne efekty nie trzeba będzie zbyt długo czekać.

 

Pomarańczowy jasny

Jesteśmy świadomi swojej wartości, mamy skłonność do okazywania swojej mądrości ale będziemy czynić to niezwykle taktownie. Pokażemy klasę. Ktokolwiek zwróci się do nas o pomoc może być pewny, że zwrócił się do najwłaściwszej osoby pod słońcem. Ktokolwiek nadużyje naszego zaufania może być pewny, że zostanie potraktowany z klasą - ale tak, że będzie miał świadomość swojej bezgranicznej głupoty.

 

Pomarańczowy ciemny

W naszym nastroju dominuje energia i szczęście. Energia pcha nas do działania a szczęście powoduje, że to, co robimy - robimy z radością i pełnym zaangażowaniem. To bardzo pozytywny nastrój pełen entuzjazmu i fascynacji. Mamy dzisiaj duży potencjał do kreowania, tworzenia, znajdowania rozwiązań z trudnych sytuacji. Jednocześnie jesteśmy gotowi okazywać dużo ciepła i sympatii nawet osobom, których nie znamy zbyt dobrze.

 

Zielony bardzo jasny

Dzisiaj możemy mieć skłonności do braku odwagi, zazdrości i niezdecydowania. Czujemy się niepewnie i może to mieć wpływ na nasze działania w najbliższym czasie. W związku z tym bardziej opierajmy się na zdrowym rozsądku niż na gwałtownych emocjach. Unikajmy zazdrości i bądźmy bardziej odważni przy podejmowaniu decyzji.

 

Zielony jasny

Dominuje w nas poczucie bezpieczeństwa, świeżości. Jesteśmy pełni harmonii i mamy silne predyspozycje do rozwoju. To dobry moment, aby nauczyć się czegoś nowego – może rozpocząć jakiś kurs. Wykorzystajmy spokój wewnętrzny do wzmocnienia relacji z otaczającymi nas osobami. Zakończmy wszystkie niepotrzebne spory i unikajmy konfrontacji, gdyż trzeba pamiętać, że nawet na pozór błahy drobiazg może zburzyć naszą równowagę.

 

Zielony ciemny

W takim nastroju na pewno nie będziemy inicjować nowych konfliktów. Wykorzystajmy więc swoje pokojowe nastawienie do zakończenia sporów, które trwają zbyt długo, a na które nie warto marnotrawić sił i energii. Dzisiaj możemy z powodzeniem poprowadzić mediacje pomiędzy zwaśnionymi stronami. Jeśli więc ktoś poprosi nas o pomoc w zażegnaniu konfliktu, nie odmawiajmy.

 

Zielony bardzo ciemny

Ambicja, zawiść i wstyd – na te cechy jesteśmy dziś szczególnie podatni. Nie wyniknie z nich nic dobrego jeśli nie zapanujemy nad naszymi słabościami. Czasem warto po prostu docenić osiągnięcia innych niż unosić się ambicją i próbować za wszelką cenę udowodnić, że jesteśmy równie dobrzy. Pamiętajmy, że człowiek mądry potrafi ze swoich słabości uczynić swoje atuty. Poszukajmy oparcia u osób bliskich.

 

Oliwkowy

Dzisiaj jesteśmy ostrożni w działaniu i podejmowaniu decyzji. Nie patrzmy jednak na życie z taką podejrzliwością i nie doszukujmy się wszędzie podstępu. Bądźmy bardziej otwarci na ludzi. Nie pozwólmy, aby opanowała nas zazdrość. Zamiast tego okażmy zaufanie i postarajmy cieszyć się szczęściem innych.

 

Niebieski jasny

Nasz nastrój jest lekki i jasny. Nie czujemy się przytłoczeni żadnymi poważnymi problemami i jesteśmy na najlepszej drodze do osiągnięcia duchowej równowagi. Mamy ochotę wznieść się w powietrze i lecieć ponad światem, czuć się lekko jak piórko. To dobry moment na to, żeby zmierzyć się z problemami odkładanymi na bok od dawna.

 

Niebieski ciemny

Dzisiaj nasz nastrój sprzyja podejmowaniu ważnych decyzji. Jesteśmy pełni wewnętrznego spokoju i nie targają nami żadne skrajne emocje. Stabilizacja - to dobre określenie stanu naszego ducha. Nasze uczucia dzisiaj są czyste, sprecyzowane, zdecydowane i silne. Decyzje, które dzisiaj podejmiemy będą równie wyważone jak nasz umysł. Będą one precyzyjne, klarowne i zdecydowane.

 

Granatowy

Dziś świetnie sprawdzimy się w sytuacjach wymagających zdolności przywódczych. Siła ducha i umiejętność wyciągania wniosków z doświadczeń życiowych pozwoli nam pokazać pełnię wewnętrznej mądrości. Silna wola i konsekwencja w dążeniu do celu pozwoli nam natomiast zmierzyć się dzisiaj z problemami wymagającymi odporności psychicznej i zdecydowanej postawy.

 

Czerwony jasny

Rozpiera nas energia i targają nami potężne namiętności. Jesteśmy pełni siły i determinacji. Dziś możemy mieć skłonności do działania impulsywnego i nie zawsze przemyślanego. Tylko od nas zależy jak spożytkujemy swoją energię, nie pozwólmy jednak, aby nasza siła obróciła się przeciwko nam.

 

Czerwony ciemny

Nasz nastrój nie sprzyja romantycznej kolacji. Jest w nas wiele siły, determinacji a nawet gniewu. Możemy wykorzystać swoje nastawienie do rozprawienia się ze szczególnie dokuczliwymi problemami odkładanymi od dawna na bok. Możemy odnaleźć w sobie cechy przywódcze - to dobry moment, aby wydobyć je na zewnątrz i pokazać wszystkim, że też potrafimy wziąć sprawy w swoje ręce. Nie pozwólmy jednak, aby gniew czy skłonność do złośliwości przysłoniły nam cele, które chcemy osiągnąć. Panujmy nad emocjami - to cecha ludzi silnych.

 

Łososiowy

Nasz nastrój sprzyja okazywaniu czułości, miłości i pasji. Pozwólmy się dzisiaj lubić, kochać i podziwiać. Skorzystajmy z okazji, by naładować swoje akumulatory i bądźmy pozytywnie nastawieni do osoby, którą kochamy.

 

Różowy jasny

Dzisiaj mamy skłonności do nostalgii i romantycznych wzruszeń. Jednocześnie mamy w sobie dużo chęci do działania. Uważajmy jednak, gdyż naszą dzisiejszą skłonność do flirtowania ktoś może wykorzystać do własnych celów. To nie jest dobry moment na to, żeby zmagać się z poważnymi problemami. Nie mamy w sobie wystarczająco dużo siły i determinacji, aby pokonać życiowe trudności.

 

Różowy ciemny

Jesteśmy dzisiaj pełni siły i możemy mieć lekkie skłonności do ekstrawagancji, więc uważajmy na wydatki. Nasz dzisiejszy nastrój raczej nie sprzyja temu, aby się podporządkować komuś innemu. Dzisiaj jesteśmy niezależni i kreatywni i raczej nie mamy ochoty na to, aby znaleźć się w cieniu innej osoby.

 

Fioletowy

Nasz dzisiejszy nastrój nie jest najlepszy. Możemy odczuwać smutek i frustrację. Nie poddawajmy się negatywnym uczuciom. Spędźmy czas na czymś, co dobrze wpływa na samopoczucie. Umówmy się z przyjaciółmi albo wybierzmy się na spacer, w każdym razie odrzućmy frustrację i skupmy się na czymś pozytywnym.

 

Jasny brąz

Dzisiaj możemy mieć problemy z okazywaniem zaufania. Niepokój, który możemy odczuwać prawdopodobnie będzie wynikał z nadmiaru energii - postarajmy się więc znaleźć sobie jakieś absorbujące zajęcie, za które zabierzemy się z całą determinacją, a od razu poczujemy się lepiej.

 

Ciemny brąz

Nasz dzisiejszy nastrój zdominowany jest przez ciepło i spokój. Uważajmy, żeby nie popaść w melancholię, do której możemy mieć dzisiaj skłonności. Pośpiech nie jest wskazany. Bardziej odpowiednia będzie cisza i spokój. To dobry moment aby przemyśleć ważne sprawy i spokojnie zastanowić się nad tym, jak pokierować swoją przyszłością.

 

Czarny

Nasz dzisiejszy nastrój zdominowała siła i tajemniczość, dzięki którym łatwiej nam będzie zmagać się z trudnymi sytuacjami. Bez względu na to, w jakiej sytuacji się znajdziemy i z kim się zetkniemy,nasz dzisiejszy nastrój będzie sprzyjał temu, aby zachować się elegancko i z wielką klasą. Musimy jednak uważać, gdyż mamy dzisiaj duże skłonności do tego, aby wpaść w podły nastrój - nie dajmy się zwariować i walczmy z mrocznymi myślami.

 

Kolory leczą

 

Kolory mają siłę potrafiącą zmienić nastrój, pobudzić lub wyciszyć umysł. Poprzez swoją energię kolory również leczą. Starajmy się więc wykorzystywać tę wiedzę i zarówno w pracy, jak i w domu otaczać się odpowiednimi kolorami.

 

Biały - pobudza organizm do walki z chorobą.

 

Żółty - stymuluje przemianę materii, wspomaga system trawienny (zwłaszcza wątrobę i trzustkę), leczy schorzenia górnych dróg oddechowych, ułatwia oddychanie komórkowe.

Pomarańczowy – wprowadza emocjonalną równowagę, bezpieczeństwo, uspokojenie nerwów i oddechu. Reguluje system trawienny. Pomaga opanować nadmierne jedzenie, wspomaga przy pracy nad własną wartością.

 

Czerwony - poprawia przemianę materii, przyśpiesza krążenie krwi, podwyższa temperaturę ciała. Polepsza sprawność umysłu.

 

Zielony - ma najsilniejsze właściwości uzdrawiające ze względu na swój neutralny charakter i położenie między ciepłymi i chłodnymi kolorami. Leczy nerwy, wprowadza do organizmu harmonię, równoważy, uspokaja.

 

Niebieski - wspomaga jasność umysłu. Likwiduje stany zapalne w organizmie, zbija gorączkę, wzmaga produkcję białych krwinek i tym samym podnosi odporność organizmu. Uspokaja nerwy, odpędza stany lękowe. Wspomaga gardło.

 

Fioletowy - usuwa bezsenność, napięcia. Niweluje stres i nadmierną nerwowość. Normalizuje gospodarkę hormonalną. Pomocny w gojeniu blizn.

 

Czarny - kolor czarny działa leczniczo tylko w zestawieniu z innymi kolorami: z różowym przynosi lekkie uspokojenie, a z żółtym pobudza.

 

żródło: nowebiuro.pl

 
NoweBiuro.pl - Temat tygodnia
Portal biurowy nr 1
NoweBiuro.pl - Temat tygodnia
  • Planujemy biznes krok po kroku
    Nie jest prawdą że nie warto planować, gdyż nie można przewidzieć przyszłości,a czas poświęcany na to jest czasem straconym. To prawda, planowanie to przewidywanie, ale bez dobrego planu Twój biznes ma znacznie mniejsze szanse na sukces rynkowy.
  • Skuteczny menedżer
    Powołując się na jednego z najwybitniejszych teoretyków z dziedziny zarządzania, jakim jest Peter F. Drucker, można stwierdzić, że wymagania wobec fachowości i wiedzy menedżerów podwoiły się przez ostatnie półwiecze co pokolenie.
  • Zarządzanie projektami w biurze - część III
    Dziś ostatnia część naszego cyklu na temat zarządzania projektami w biurze. Przyszedł czas na realizację projektu i jego zamknięcie
Jaką masz pensję?

1. Pensja cebula: bierzesz i zaczynasz płakać.
2. Pensja łajdaczka: przychodzi późno, cierpisz, ale nie możesz bez niej
3. Pensja prezerwatywa: pozbawia cię zarówno inspiracji jak i chęci.
4. Pensja impotentka: opuszcza cię w momencie, gdy najbardziej jej
potrzebujesz.
5. Pensja dietetyczna: jesz coraz mniej.
6. Pensja ateisty: wątpisz w jej istnienie.
7. Pensja miesiączka: przychodzi co miesiąc i trwa 3 dni.
8. Pensja burza.: nie wiesz, kiedy przyjdzie i ile będzie trwała.
9. Pensja telefon komórkowy: każda następna jest mniejsza.
10. Pensja Walt Disney: taka sama od 30 lat.